Inkvizitorské celebrity

8. prosince 2006 v 19:09 | SF |  Móda & Styl
Kdo letěl v dobách, kdy inkviziční spáry dosahovaly nezměrných délek a pálení na hranici bylo zrovna IN? Zde máte stručný přehled inkvizitorských celebrit.
Jindřich František Boblig z Edelstadtu:
Zazářil v: Kladivo na čarodenjnice
Vemi výkonný inkvizitor. Za svůj plodný život nechal zahořet pro víru přes 100 lidí. Největší úspěchy zažil ve Velkých Losinách a okolí, kam byl pozván hraběnkou z Galle. Budiž mu přičteno ke cti, že zprovodil ze světa nemálo otravných důchodkyň a 2 kněze, kteří se ho snažili zastavit.
Frolo:
Zazářil v: Zvoník u Matky boží
Ne tak výkonný, jako jeho předchůdce. Avšak neméně slavný. O jeho životě toho mnoho neznáme, ale vzhledem k tomu, že v souboji o spanilou Esmeraldu byl poražen svým sokem Quasimodem, neměl to patrně v životě lehké. Svojí karieru zakončil pravděpodobně prvním zdokumentovaným bungee skokem. Satanu ku libosti, podcenil vliv gravitace (patrně ji považoval za dílo ďáblovo) a vyleštil svým tělem několikero pařížských střech.
Bernard Gui:
Zazářil v: Jméno růže
Slavný francouzský inkvizitor vzal roli i v románu Umberta Eca - Jméno růže. Ve filmové vrzi stojí za zmínku zejména inkvizitorův úprk před rozvášněným davem a následná vozonehoda při níž je nabodnut na kůl. Zlí jazykové tvrdí, že před neplánovaným odjezdem si s kočím hojně dopřávali měšního vína. A pak že zfilmováním knihy ztrácejí :)
Kardinál Ximinez:
Zazářil v: The Spanish Inquisition by Monty Python
Legenda španělské inkvizice. Mezi výše uvedenými pány najdeme jeho hlavní vzor. Pány Beranrda Gui a Frola... mezi výše uvedenými pány najdeme dva jeho hlavní vzory. Pány Bernarda Gui, Frola a Jindřicha Františka Bobliga z Edelstadtu... mezi výše uvedenými pány najdeme tři... jeho hlavními vzory byli pánové Bernard Gui, Frolo, Jindřich František Boblig z Edelstadtu.
K jeho novátorským nástrojům tortury patří zejména měkké polštáře a strašlivý ÚŠÁK! Obludná vynalézavost, co říkáte?
Samoopravovací robot:
Zazářil v: Červený trpaslík
Android, který se dožil konce času a věčnosti. Nyní cestuje časem a vymazává všechny darmožrouty, mizery a budižkničemy. Velmi záslužná činnost, když si tak někdy pročítáme vzkazy na adresu redakce. Taky by se nám jeden exemplář hodil. Tento byl satanužel zlikvidován Davem Listerem, jenž mu odcizil rukavici se strojem času, přepóloval ji a inkvizitora vymazal. Kazisvět jeden! Ale inkvizitor si za to může sám. Neměl dělat tak user friendly ovládání, které pochopí každé kosmopako.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 petrroudny petrroudny | Web | 8. prosince 2006 v 19:12 | Reagovat

koukni se prosim na moji stránku díkes

2 Darm Darm | 9. prosince 2006 v 4:09 | Reagovat

Tomu se da rikat stranka? No...

Jo a clanek super :)

3 Adamos Adamos | 10. prosince 2006 v 13:23 | Reagovat

JJ, inkvizice je věc dobrá a zdraví populace prospěšná a to v jakémkoliv čase i prostoru.

:))) hlavně pak v tom, ve kterém se nepohybuju já.

4 masakratorist masakratorist | 15. prosince 2006 v 10:38 | Reagovat

je tam chyba u bernarda gui, ve filmove vrzi :O))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama